Wiara

Boża chwała

Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania.” (J 17, 4)

19.05.2015

Jezus wypełnił wolę Boga. Narodził się po to, by oddać swoje życie. Oddać za mnie. Oddać za Ciebie. Oddać za nas. On po to przyszedł, by zrobić to, co nakazał Mu Ojciec. I tak otoczył Boga chwałą.

Ja też mam swoje zadanie, swoją drogę do Bożej chwały. Zostałem mężem, ojcem. To jest moje powołanie. To jest moje zadanie. Mam dbać o rodzinę, którą otrzymałem. Troszczyć się o jej potrzeby: duchowe i materialne. To jest moja droga. I mam ją przejść z pasją.

Ale mam też dbać o Boże słowo. Mam nieść je tam gdzie jestem. Mam nieść je tak jak umiem. Całym sobą. I to też jest moja droga, którą mam przejść. Z pasją.

Bo tak uczy Chrystus. On przeszedł swoje życie z pasją. On całkowicie oddał się Bogu i Jego chwale. Pomimo trudności, strachu, niezrozumienia. On szedł, bo tak chciał Ojciec.

I ja mam iść. Do swojej żony, swoich dzieci. Do swojej pracy. Do innych ludzi. Pełen zapału. Pełen pasji. Pełen miłości. Mam dawać siebie. Pomimo strachu, że nie podołam. Pomimo upadków i porażek. Pomimo pułapek tego świata. Mam ryzykować i iść! Bo tak chce Ojciec.

Mam wypełnić swoje zadanie. Z pasją. Na Bożą chwałę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *